معرفی خصوصیات بالابر صنعتی متحرک

بالابر صنعتی متحرک

معرفی خصوصیات بالابر صنعتی متحرک

بالابر صنعتی متحرک از جمله بالابرهایی است که با کارکردهای متفاوت وجود دارد. یکی از بالابر صنعتی بالابر بوم لیفت و بالابر متحرک قائم است که در ادامه به آن آشنا می شوید. وجود بالابر متحرک می تواند مزایا و محاسن زیادی را در محیط های کاری و صنعتی ایجاد نماید. این بالابر متحرک دسترسی به مواد و نقاط مختلف را آسان و سریع خواهد کرد.

بالابر صنعتی متحرک نیز به ۲ گروه بزرگ تقسیم بندی می شود. این نوع بالابرها را با نام بالابر سیار نیز می شناسند.

عملکرد بالابر صنعتی متحرک

بالابرهای متحرک با کارکرد نفری تولید می شود. همین موضوع طراحی و ساختار متفاوتی را برای این نوع بالابر رقم می زند. نقش بالابر متحرک برای افراد به حدی است که افراد زیادی آن را Man lift  نام گذاری می کنند. بالابر متحرک بر مبنای عملکرد چرخ جا به جا می شود. این جا به جایی با وجود چرخ ها به راحتی میسر و فراهم می گردد. بالابر صنعتی متحرک به دلیل اینکه بیشتر در زمینه جابه جایی افزاد استفاده می شوداز ایمنی قابل قبولی برخوردار می باشد. همچنین شما می توانید از این بالابر در ارتفاعات متخلف استفاده کنید. این ارتفاع بالا برای کارها و خدمات صنعتی، ساختمانی همچون رنگ آمیزی، تعمیر، نصب، راه اندازی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

بالابر صنعتی متحرک

بالابر متحرک قائم

بالابر متحرک قائم به شکل قائم مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع یک نفر سوار بر بالابر هیدرولیکی شده و به کارهای مختلف نظیر تعمیر، راه اندازی، نصب و … می پردازد. جا به جایی افقی با این نوع بالابر ممکن نیست. بالابرهای ریلی، بالابرهای تلسکوپی و قائم از جمله بالابرهای هیدرولیکی متحرک می باشند.

توانایی ارتفاعی و حرکتی بالابرهای هیدرولیکی متحرک بسیار متنوع است. این بالابر ها برای مشاغل مختلف کارایی دارد. این نوع بالابرها در هزینه و زمان بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی هستند.

بالابر هیدرولیکی متحرک نفربر از نازل ترین قیمت ها نسبت به دیگر بالابرها برخوردار می باشد. این موضوع بالابر هیدرولیکی صنعتی نفربر را به یک بالابر اقتصادی تبدیل می کند.

بالابر بوم لیفت

نمونه ای دیگر از بالابرهای صنعتی متحرک از دایره کارکردی بیشتری برخوردار می باشد. این نوع بالابر امکان حرکت در ۲ جهت قائم و افقی را فراهم می کنند. بالابرهای سیار نام برده را با نام بالابرهای بوم لیفت می شناسند. بوم لیفت امتیازهای بسیاری را نصیب صاحبان صنایع و مشاغل می کند. زمانی که از این نوع بالابر بهره مند می شوید، دیگر نیازی به قرارگیری دقیق در زیر محل ندارید. با راه اندازی این بالابر می توانید نیمی از راه را به شکل افقی  و بقیه راه را نیز به شکل عمودی طی کنید. گاهی امکان دسترسی مستقیم به محل وجود دارد. در این صورت بالابر صنعتی بوم لیفت می تواند گزینه مناسبی باشد. وجود حرکت ۲ جانبه در بوم لیفت نیز می تواند سطح امنیت بیشتری را برای آن فراهم کند.

بالابر صنعتی محترک بوم لیفت

بالابرهای بوم لیفت نیز از مکانیزم های گوناگونی برای حرکت بهره مند می شوند. ساده ترین و رایج ترین مکانیزم به کار گرفته شده در این بالابر صنعتی، عملکرد مفصلی است. در این عملکرد، بازوهای بالابر به شکل مفصل و با نیروی هیدرولیک به حرکت در می آیند. این نوع بالابر برای ارتفاع های کم توصیه می شود و از قدمت قابل توجهی نیز برخوردار است.

نمونه دیگر بالابر صنعتی بوم لیفت با عملکرد تلسکوپی عرضه می گردد. بازوهای تلسکوپی متداخل این بالابر توسط زنجیر و جک هیدرولیک به بیرون رانده شده و از این طریق دسترسی فراهم می شود. یک نوع دیگر بالابر بوم لیفت با عملکرد ترکیبی تلسکوپی-مفصلی شناخته می شود. در این نوع بالابر می توان هر دو بازوی مفصلی و تلسکوپی را مشاهده کرد. این بالابر صنعتی برای کار در محیط بسته و شرایط سخت توصیه می شود. بنابراین از سطح بالا و کارآمدی برخوردار می باشد.

آخرین مقالات

شبکه های اجتماعی ما

Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست