لوگو بالابر احمدی

مشخصات و انواع کفشک بالابر هیدرولیکی

کفشک بالابر هیدرولیکی

 

یکی از قطعات تاثیر گذار و مهم در روند حرکت در بالابر هیدرولیکی کفشک می باشد. در ادامه شما با انواع کفشک ثابت ، لغزشی و غلطکی آشنا می شوید.

وظیفه کفشک در بالابر هیدرولیکی چیست؟

این قطعه در بالابر وظیفه هدایت کردن کارسلینگ و یا کابین را بر عهده دارند. و معمولا در قسمت پایین و بالا کارسلینگ، پیچ و مهره می شوند و همچنین بر روی ریل ها که نقش هدایت را در بالابر دارند حرکت می کنند. و به این شکل به وظیفه خودشان که هدایت کردن کارسلینگ است عمل می کنند .

کیفیت و مرغوبیت کفشک یکی از عوامل مهم در حرکت روان و نرم بالابر هیدرولیکی می باشد که تاثیر این قطعه برای حرکت نرم بالابر بیشتر از قطعات دیگر است.

انواع کفشک :

مدل ثابت :

این نوع قطعه در چندین مدل مختلف در بازار موجود میباشد که متناسب با ریل بالابر انتخاب میشود

نمونه ای از کفشک ثابت

کفشک ثابت

مدل لغزشی :

مناسب برای بالابر هایی است که سرعت کم و یا متوسط دارند. در این مدل به دلیل اینکه اصطکاک لغزشی کمتر میباشد باعث میشود کابین بهتر حرکت کند.

نمونه ای از کفشک لغزشی

کفشک لغزشی

مدل غلطکی:

 

این نوع کفشک مناسب بالابر و آسانسور های باری سریع می باشد. به دلیل اصطکاک بسیار کم دارای طراحی ویژه ای می باشد. بدنه کفشک رولر یا غلطکی محکم و فلزی میباشد است که غلطک ها بر روی آن قرار گرفته است.
در این نوع کفشک حرکت بالابر و اسانسور بدن لغزش و استرس انجام میگیرد ک به خاطر فنر هایی ایت ک در پشت غلطک ها قرار گرفته که این فنرها غلطک را به جلو هل میدهند و باعث میشود غلطک به ریل چسبیده و در نتیجه حرکت نرم بالابر را شاهد خواهیم بود.

نمونه ای از کفشک غلطکی

کفشک غلطکی

نکاتی مهم برای نصب :

  • ابتدا با توجه به مشخصات و نوع ریل بالابر و یا آسانسور کفشک مورد نظر را انتخاب کنید.
  • دائما ریل ها را روغن کاری کنید.
  • برای افزایش عمر کفشک هر سه ماه یکبار کفشک ها را تمیز کنید.
  • بعد از گذشت یک سال لنت کفشک را در صورت نیاز عوض کنید.

آخرین مقالات

لوگو بالابر احمدی

شبکه های اجتماعی ما

Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست