ویژگی ها و کاربرد های بالابر فروشگاهی

بالابر فروشگاهی
فروش، نصب و راه اندازی انواع بالابر هیدرولیکی و آسانسور

همین حالا با ما تماس بگیرید 09128667745

ویژگی های یک بالابر فروشگاهی خوب چیست؟

این سوالی است که خیلی از مغازه داران و مدیران فروشگاه، از خود می پرسند! چرا باید از بالابر استفاده کنم؟ بالابر فروشگاهی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ کاربرد بالابر فروشگاهی چیست؟ در ادامه این مقاله از بالابر احمدی با من همراه باشید تا به تک تک این سوالات پاسخ دهم. امروز قرار است تمامی کاربرد ها و ویژگی های بالابر فروشگاهی را با یکدیگر بررسی کنیم.

چه زمانی از بالابر فروشگاهی استفاده کنیم؟

بالابر فروشگاهی یا بالابر مغازه دارای یک پوشش شیشه ای مخصوص برای حمل و نقل افراد است و می توان آن را در ساختمان های تجاری کوچک نصب کرد. بالابر فوق دارای موتور هیدرولیکی با قدرت بالا بوده و در صورت عدم وجود برق سه فاز ، می توان با برق تک فاز به راحتی کار کرد. یکی از بهترین ویژگی های بالابر فروشگاهی ایمنی و طول عمر بالا می باشد. کمی جلوتر در مورد تمامی ویژگی های بالابر فروشگاهی و کاربرد این دستگاه را بیان می کنیم. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

با توجه به شرایط استفاده و سفارش مشتری می توان هنگام شروع و توقف در ابعاد و ظرفیت های مختلف ، سر و صدای کم موتور و حرکت صاف و بدون شوک حرکتی ارائه کرد. مصالح به کار رفته ، به ویژه تجهیزات هیدرولیک ، در رده برندهای با بالاترین کیفیت قرار دارند و به دلیل از بین بردن وزن ترازو ، نیازی به گودال (pit Less) و موتورخانه (Room Less) ندارد و امکان افزایش فضای کابین وجود دارد.

ویژگی های بالابر فروشگاهی

موارد کاربرد بالابر فروشگاهی نفربر پوشش شیشه:

 • واحد های تجاری دوبلکس و تریبلکس کوچک
 • طبقات ادارات و فروشگاه ها حداکثر 3 توقف

ویژگی های بالابر فروشگاهی

 • دارای سیستم فرود اضطراری
 • حرکت نرم و بدون شوک حرکتی هنگام حرکت و توقف
 • قابل نصب در فضاهای کم و محدود
 • امکان راه اندازی توسط برق تک فاز ( عدم نیاز به برق سه فاز )
 • ایمن ، زیبا ، بادوام
 • سرویس نگهداری آسان
 • حرکت رو به پایین با نیروی وزن و موتور خاموش
 • حداقل میزان تخریب و بنایی
 • مجهز به سیستم ایمنی زیر سبد
 • سازه پیش ساخته با اتصال پیچ و مهره
 • در صورت نیاز امکان جابجایی از مکانی به مکان دیگر

نگاهی به تاریخچه بالابر

مفهوم بالابر تا زمانی که مردم ساخت و سازهای بلند را انجام نداده بودند، دور از انتظار بود. اولین پروژه تجهیزات هیدرولیک در تاریخ توسط جوزف براهما در انگلستان به ثبت رسید.تجهیزات هیدرولیک در روش های کشاورزی و دنیای صنعت تغییرات بزرگی ایجاد کرده است. به زودی مردم قدرت هیدرولیک را در جرثقیل ها ، بالابرها ، قطارها و بازوی پل ها مشاهده می کنند.

بالابر فروشگاه در دوران انقلاب صنعتی توسعه یافت. مهندسان اولین فروشگاه بالابر هیدرولیک را در سال 1870 در شهر نیویورک افتتاح کردند. قبل از اینکه بالابرها با هیدرولیک کار کنند برای بکار انداختن آنها از سیستم بخار و زغال سنگ ها استفاده می کردند.

در سال 1925 یک مکانیک آمریکایی اولین بالابر هیدرولیکی خودرو را اختراع کرد. او ایده طراحی بالابر هیدرولیکی را از صندلی آرایشگر در بر گرفت که چگونه ممکن است یک صندلی به سمت بالا و پایین حرکت کند. بدلیل اینکه او تمایل نداشتن هر بار برای انجام کار به زیر ماشین دراز بکشد به فکرش رسید تا این ایده را بر روی یک بالابر طرح ریزی کند.

کاربرد بالابر مغازه هیدرولیکی چیست؟

این دستگاه یکی از مهم ترین تجهیزات مورد استفاده در حمل و نقل کالاها و افراد است. به روش هیدرولیکی، این نوع بالابرها قادر به حمل آسان تجهیزات و کالاهای سنگین به صورت عمودی هستند. بالابر مغازه به صورت دونوع می باشند که هم می توانند افراد را جابه جا کنند و هم میتوانند کالاها را حمل کنند. یکی از ویژگی ها و کاربرد های مهم بالابر مغازه، تحمل وزن های بسیار سنگین و جابجایی ایمن و آسان بوده که در فروشگاه های بزرگ، می تواند بسیار کار راه انداز باشد.

تصور کنید انبار یک فروشگاه زنجیره ای که باید پر از مواد غذایی و لوازم فروشی و… است، در طبقه زیرین یا فوقانی یک ساختمان قرار گرفته است.  یا اینکه یک فروشگاه با سقف ها و قفسه های بسیار بلند را تصور کنید که در قسمت های بالایی قفسه ها نیز برای انبار کردن و قرار دادن محصولات از آن استفاده می شود. چه کسی قرار است این همه محموله و وسیله را در این طبقات جابجا کند؟ پس قطعا تا  اینجای صبحتمان، به اهمیت و کاربرد فراوان بالابر فروشگاهی پی برده اید.

فروش، نصب و راه اندازی انواع بالابر هیدرولیکی و آسانسور

همین حالا با ما تماس بگیرید 09128667745

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین مقالات

لوگو بالابر احمدی

شبکه های اجتماعی ما

Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست
تماس سریع