بالابر صنعتی

به طور کلی بالابر وسیله ای است که برای جابجایی تجهیزات در بین طبقه ها استفاده می شود. انواع گوناگونی از بالابر وجود دارد: بالابر هیدرولیکی ٬ بالابرهای نفربر ، بالابر های فروشگاهی ، بالابرهای وینچ ، بالابرهای صنعتی و… همه این بالابر ها در حال جابجایی افراد و تجهیزات هستند و بیشتر برای مکان های بزرگ از بالابر استفاده می کنند. یکی از بهترین ویژگی های بالابر صنعتی ثابت این است که می توان آن ها را تا ارتفاع 21 متر بالا برد.

بالابر ها مکانیزم های مختلفی دارند ، نیروی ایجاد شده در بالابرها مطابق با این سازوکارهای مختلف ایجاد می شود ، هر بالابر دارای طراحی و راه اندازی با توجه به نیاز مشتری است. بالابر صنعتی برای محیط های کارخانه ای و صنعتی مناسب است و از آن برای جابجایی تجهیزات و بارهای سنگین استفاده می شود. بالابرهای صنعتی امکان دستیابی به مناطق مرتفع را در ارتفاعات ایجاد کرده اند. لیفتراک های صنعتی و ثابت هم برای حمل بار وجود دارد.

ویژگی های بالابر صنعتی

همان گونه که اشاره کردیم ، دو نوع بالابر صنعتی وجود دارد ، بالابر های صنعتی ثابت بر روی دیوار قابل نصب است و می توان از آن ها برای حمل بار و افراد در انبارها ، کارگاه ها ، محیط های تجاری و مسکونی بهره برد و حتی می توان از آن ها به عنوان آسانسور خانگی استفاده کرد. آسانسورهای صنعتی با توجه به ارتفاع و ظرفیت دستگاه تقسیم بندی می شوند.

ابعاد بالابر

ابعاد بالابر های صنعتی با توجه به کارکردی که دارند و میزان باری که قرار است تحمل و جابه جا کنند دارای تفاوت هایی هستند. در اصل این نوع بالابرها به صورت کفی تولید می شوند و ابعاد آن به مراتب بزرگتر از بالابرهای های معمولی می باشد، این ابعاد با توجه به کارکد و سفارش مشتری و ابعاد محل نصب مشخص می گردد. گروه فنی مهندسی احمدی یک تکنسین متخصص را برای بررسی شرایط محل مورد و اندازه گیری ابعاد آن به محل اعزام می کند، همچنین ساخت بالابر معمولا 20 روز کاری زمان می برد.

بالابر صنعتی

انواع بالابر صنعتی

بالابر صنعتی ثابت

این نوع بالابر ها، بالابرهایی هیدرولیک یا وانشی هستند که به طور دائم در محل نصب می شوند و از بالابرهای قابل حمل نمی باشند. این نوع بالابر ها قدرت بیشتری را دارا هستند و بیشتر استفاده می شوند.

بالابر وینچی

برای مکان هایی که به نیروی کمتری نیاز دارند و بار کمتری نیز برای جابجایی دارند استفاده می شود زیرا بالابر وینچی از قدرت کمتری نسبت به بالابرهای هیدرولیکی برخوردار هستند.

بالابر نفربر

بالابر نفربر برای کار در ارتفاعات استفاده می شوند. با استفاده از این مدل بالابرها، افراد می توانند برای کار در ارتفاعات بلند و در ارتفاعات مختلف آماده شوند.

بالابر متحرک

این نوع بالابرهای صنعتی بیشتر در صنایع و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای صنعتی دارند ، دارای چرخ های متحرک در زیر می باشند، دارای ارتفاعات مختلف بوده و مطابق با برنامه مورد نیاز انتخاب می شوند.

بالابر با کابین

بالابر با کابین از نظر ظاهری به دلیل داشتن کابین از زیبایی بیشتری برخوردار است و از امنیت بالایی نیز برخوردار است. آن ها برای جابجایی افراد استفاده می شوند و معمولاً هیدرولیکی می باشند.

ساختار دستگاه بالابر صنعتی

ظرفیت بالابر از نوع ثابت از 400 کیلوگرم تا 4000 کیلوگرم و از مواد ریلی از نوع آسانسور T است. این نوع بالابر برای حرکت صاف و روان به دریچه BLAIN آلمانی مجهز است. حرکت کالسکه سکو بسیار صاف و یکدست و بسیار آرام است. همچنین اتصالات سازه از فولاد ساخته شده است. این نوع آسانسور بسیار قوی است. در آسانسورهای صنعتی ، سکوی آسانسور با توجه به نیاز مشتری بر اساس شکل و اندازه می تواند طراحی و ساخته شود.

لوگو بالابر احمدی
فهرست
تماس سریع