بالابر فروشگاهی

بالابر فروشگاهی

از بالابر مغازه و یا بالابر فروشگاهی برای حمل بار بین کف فروشگاه و مغازه استفاده می شود. مکانیسم عملکرد آسانسور فروشگاهی همانند بالابر ساختمانی است با این تفاوت که از قابلیت اطمینان بالاتری برخوردار است. زیبایی در ساخت مغازه یا بالابر نیز بسیار مهم است. یکی از بهترین ویژگی های بالابر فروشگاهی این است که در هر طبقه برای افزایش قابلیت اطمینان از دو سوئیچ میکرو (سنسور ایمنی) استفاده شده است.

مشخصات بالابر فروشگاهی یا بالابر مغازه

کارکرد بالابر مغازه به گونه ای است که شاسی با نیروی موتور و گیربکس توسط سیم بکسل در جهت گل میخ ها جابجا می شود. هنگامی که بالابر به طبقه می رسد ، هنگامی که کف شاسی به میکروسوچک ها برخورد می کند ، موتور قطع می شود و بالابر روی زمین متوقف می شود. متداول ترین نوع بالابر فروشگاهی از نوع 300 کیلوگرم است.

نوع استفاده از بالابر فروشگاهی

برای جابجایی مواد اولیه در فروشگاه های پوشاک ، حمل کتاب ، ابزار ، مواد غذایی ، قطعات خودرو ، قطعات صنعتی ، جابجایی و انتقال محموله در فروشگاه ها ، رستوران ها و انبارها استفاده می شود.

حمل و نقل مردم در فروشگاه ها و مغازه ها (نکته بسیار مهم: در بالابر مغازه ، اگر قصد حمل و نقل مردم را داشته باشیم ، باید از طناب های بکسل بسیار قوی با قابلیت اطمینان بالایی استفاده کنیم و موتور باید دارای ترمز باشد.

از بالابر های مغازه نیز می توان در ساختمان های تشدید شده برای حمل و نقل و جابجایی افراد معلول به عنوان بالابر برای انتقال بیمار استفاده کرد. اما همانطور که اشاره کردیم ، اگر می خواهیم  با این نوع بالابر، نفر حمل و نقل کنیم ، استفاده از طناب های دوتایی با اطمینان بالا و موتورهای ترمز الزامی است.

بالابر فروشگاهی یا مغازه

ویژگی های بالابر فروشگاه

برای افزایش قابلیت اطمینان در هر طبقه از دو سوئیچ میکرو (سنسور ایمنی) استفاده شده است.

مکانیسم عملکرد بالابر مغازه شبیه به بالابر ساختمان است ، اما از اعتبار بالاتری نیز برخوردار است.

کلیه تجهیزات دستگاه مطابق با استاندارد های بالابری به صورت پیچ و مهره است.

مشخصات بالابر فروشگاهی

بالابر فروشگاه از اجزایی مانند موتور الکتریکی ، قرقره ، سیم بکسل ، گیربکس ، شاسی ، گل میخ و میکروسووات تشکیل شده است. قدرت موتور و گیربکس با توجه به میزان وزنی که قرار است حرکت کند تعیین می شود.

گیربکس

در بالابر مغازه از جعبه دنده مارپیچی نوع VF استفاده می شود.

الکترو موتور

موتور الکتریکی مورد استفاده در بالابر مغازه بسته به ظرفیت حمل بار و میزان بارگیری موثر بار انتخاب می شود.

دو عامل مهم در انتخاب موتورهای برقی فروشگاه آسانسور

  • توان و توان در بالابر مغازه از 2 اسب بخار تا 10 اسب بخار متغیر است.
  • سرعت یا تعداد چرخه های رایج در لیفتراک ها 1400 دور در دقیقه و 3000 دور در دقیقه است.

موتور تک فاز یا سه فاز

موتورهای الکتریکی تک فاز و سه فاز 3 اسب بخار و موتورهای برقی 3 اسب بخار فقط در سه فاز در دسترس هستند.

شاسی

شاسی موجود در این نوع بالابر قسمت اصلی دستگاهی است که بار بر روی آن قرار دارد و باید از استحکام کافی برخوردار باشد. شاسی طراحی شده برای بالابر مغازه با توجه به نیاز مشتری توسط تولید کننده محاسبه و ساخته می شود.

میکروسوچر

میکروسوئیچ در این نوع بالابر در انتهای شاسی نصب شده است تا از خطرات احتمالی مانند شاسی که به کف برخورد می کند ، جلوگیری شود. در واقع میکروسوچر مانند سوئیچ عمل می کند و عملکرد اصلی آن در بالابر فروشگاه تضمین ایمنی بیشتر دستگاه است.

قرقره

قرقره در بالابر مغازه برای جمع آوری و راهنمایی سیم بکسل استفاده می شود. قرقره های معمولی می توانند تا 35 متر سیم بغل اطراف خود را بپیچانند و بیشتر این ناحیه باید تغییر کند.

لوگو بالابر احمدی
فهرست
تماس سریع